Документи, які потрібні для розмитнення автомобіля

У статті ми перерахуємо не тільки перелік документів для митного оформлення автомобілів, але і розкриємо всю процедуру оформлення автомобіля в Німеччині і в Україні.
Перелік документів для розмитнення, як правило, однаковий для всіх країн Євросоюзу, але все ж є відмінності.

Два ключові моменти в документах для розмитнення авто:

 1. Потрібно зняти авто з обліку та отримати підтвердження і необов’язково це має бути відображено у тих паспорті, а це може бути позначка з довідкою, транзитні номери, експортна декларація тощо, залежно від країни.
 2. При виїзді з Європи на кордони попросять експортну декларацію і моя порада зробити її заздалегідь, оскільки дуже прикро буде простояти чергу на кордони і поїхати її робити і знову стояти в черзі.

Документи для розмитнення авто з Німеччини

Обов’язковий перелік документів для розмитнення:

 1. Технічний паспорт або Бриф (Brief, KleinBrief);
 2. Купча або договір купівлі-продажу, це все один і той же документ (Rechnung, contract);
 3. Договір з митним брокером;
 4. паспорт;
 5. ІПН (податковий код).

Бажаний перелік документів для розмитнення авто:

 1. Експортна декларація (Export declaration);
 2. Страховка (insurance);
 3. Технічний сертифікат, документ з заводу (ubereinstimmung);

У Німеччині, в першу чергу, оформляється купча. Купчу оформляє, безпосередньо, Автохаус або фізособа продавець.
Бриф іоформляют сервісна служба (цуласунг).
Експортну декларацію оформляє митний брокер (цоль агентур).
Страховку ви оформляєте або в Автохаус або спеціальна компанія, яка займається страховками (для кордону обов’язковий документ).
Технічний сертифікат видається безпосередньо на заводі виробника.
Також не забувайте пройти техогляд, якщо машина ПДВ – ная без техогляду, то вам не оформлять її на митниці.
Більш детальніше про розмитнення авто з Німеччини Ви зможете прочитати за посиланням вище.

Документи для розмитнення авто з США

коносамент (BILL OF LADING)
invoice
Certificate of title
Договір з митним брокером;
паспорт;
ІПН.

Документи для розмитнення авто з Литви

 • купча
 • тех паспорт
 • довідка з регістри про зняття авто з обліку
 • паспорт
 • код ІПН
factura-auto-iz-litvu-2

приклад порожній купою

Більш детальніше про розмитнення авто з Литви Ви зможете прочитати за посиланням вище.
Якщо Ви маєте запитання щодо розмитнення авто, то можете задати їх в коментарях під цим текстом.
🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

Після того, як оформили пакет документів, можете сміливо скидати його вашому митному брокеру для оформлення попередньої митної декларації (ПД).

Також, митному брокеру для оформлення ПД необхідно скан копію вашого паспорта і інн, після чого митний брокер зможе сформувати попередньо декларацію. Для оформлення на митниці попередньої декларації, необхідний факт передоплати митних платежів. Після даної процедури митний брокер формує і оформляє на митниці попередню декларацію. Згідно попередньої декларації ви перетинаєте митний кордон України.

Після того, як ви перетнули кордон, інспектор митниці в попередньої декларації пише вам зобов’язання з доставки вашого автомобіля до митного терміналу, як правило, зобов’язання становить 10 днів. За ці 10 днів ви зобов’язані доставити ваш автомобіль на митницю в те місто, де ви прописані. Після закриття доставки, митниця повинна надрукувати документи, щоб ви передали їх митному брокеру, для оформлення імпортної декларації. Після того як оформили декларацію, брокер формує пакет документів для подальшої постановки на облік в МРЕВ.

Підводні камні розмитнення авто 

Тепер торкнемося підводних, наріжних каменів і нюансів документальної частини, що стосується документів для розмитнення авто.

Відмітка про стандарт екологічної норми в документах для розмитнення авто в Україні.
Відомо, що в Україні на автомобілі, що пересуваються по дорогах загального користування, діє екологічний стандарт євро 2. Українська митниця в даному випадку довіряє або українському сертифікату відповідності, виданого акредитованим центром або позначки в техпаспорт (бриф, тайтл) – екологічна норма євро 2 . Був на моїй практиці інцидент, коли господар авто, не пройшовши сертифікацію, самостійно поставив його на митний термінал, закрив доставку, після чого з’ясувалося, що в документах під розмитнення відсутня відмітка про екол ня нормі.

Надалі митниця відмовила в оформленні із зрозумілих причин. Мені, як брокеру, довелося брати довідку з сертифікаційного центру про те, що господар є їхнім клієнтом і писати лист начальнику митного терміналу з проханням випустити авто для проведення сертифікації.
Висновок: перевірити документи для розмитнення авто, зокрема, тих. паспорт, бриф, тайтл, на наявність позначки євро 2. Якщо такої немає – зробити довідку євро 2 в сертифікаційному центрі.
☎📞  +380504001028Залишити відповідь