Митне оформлення вантажних автомобілів на території України

Весь вантажний транспорт в Україні об’єднаний в одну категорію – 8704, в якій існує десятизначний код, що розділяє типи «вантажівок» по масі, обсягу, типу двигуна і віком вантажівки.

Переважна більшість вантажних авто потрапляє в код 8704 21 39 00 БО понад 2500 куб. см. За цим кодом у нас три основні платежі.

 1. Мито 10%
 2. Акциз вважається вже складніше:
  ставка за куб. см – 0,02 ЄВРО (авто до 5 років)
  ставка за куб. см – 0,8 ЄВРО (авто від 5 до 8 років)
  ставка за куб. см – 1 ЄВРО (авто від 8 років)
 3. ПДВ 20%

І схоже тарифи для інших вантажних авто, але ось тягачі розмитнюються в інших кодах і в цих кодах немає акцизу, що і логічно, тому що жодній фірмі або власнику тягача НЕ буде під силу заплатити стільки одного акцизу. Але головна вимога по вантажним авто – це відповідність екологічним нормам ЄВРО 5.

rastamozhka-gruzovyh-avto-1-q

Розмитнення вантажних автомобілів для фіз. осіб.

На момент митного оформлення вантажних авто, для фізичних осіб слід враховувати:

 • Наявність екологічного контролю на нашому кордоні
 • Транспортний засіб має бути заздалегідь знято з обліку
 • Вік переганяється ТЗ не повинен перевищувати 8-ми років
 • Потрібно оплатити податки
 • Наявність оформленої купчої (при покупці у приватної особи)
 • Наявність рахунка – фактури з печаткою (при покупці у юридичної особи)
 • Митний дозвіл для подальшої постановки авто на облік в Україні.

Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Потрібно розуміти яким повинен бути автомобіль, щоб можна було його розмитнити, як вантажний.

  Наявність або відсутність будь-яких вузлів і деталей, робить вантажний автомобіль вантажним в правовому значенні цього слова.
  Викладене нижче відноситься до всіх вантажівок, фургонів і пікапів, що ввозяться в Україну під розмитнення з Німеччини або з Америки – без різниці!
  У вантажного автомобіля жило відсік повинен бути відділений від вантажного. Вантажний відсік не повинен мати вікон, сидінь, кріплень під сидіння або ремені безпеки.
  Але ось по розмитненню пікапів з Америки, головним критерієм є довжина кузова, яка повинна бути довше половини відстані між осями пікапа.
  Якщо Ви маєте запитання по пригону або розмитненні вантажних автомобілів, то можете задати їх в коментарях під цим текстом.
  🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

  Торкаючись митного оформлення з вантажними автомобілями все куди складніше, ніж з легковими.

  Нормативи митного кодексу Україн для вантажних автомобілів, передбачають кілька заходів тарифного регулювання. Простіше кажучи існує три податки, якими обкладається вантажний автомобіль при розмитненні – це ПДВ, ввізне мито і акцизний збір. На перший погляд все просто: мито 10%, ПДВ 20% і акцизний збір за см3 об’єму двигуна, ставка якого залежить від віку автомобіля, типу двигуна і його обсягу. Це потребує окремої уваги, про це поговоримо нижче. Однак три податки не просто підсумовуються, а нараховуються каскадно.
  До митної вартості вантажного авто додається сплачене ввізне мито, сплачений акцизний збір і виходячи з отриманої суми вираховується 20% ПДВ. Зазвичай всі ці обчислення робить спеціальний митний калькулятор, яким ви можете скористатися у нас на сайті або використовувати митну програму для декларантів.

  Акцизний збір на розмитнення вантажних автомобілів.

  Головним чином на ставку акцизу впливає вік вантажного автомобіля. Існує три градації: до п’яти років, від п’яти до восьми і старше восьми. Другими за значенням факторами є обсяг двигуна і вага. Для початку наведу приклад різниці акцизних ставок за віковими групами.
  Як приклад візьмемо автомобіль з дизельним двигуном, обсяг якого не перевищує 2500 см3 і з повною масою не більше 5 тонн. Авто не старше п’яти років буде обкладатися акцизом 02 євро за см3. Авто старше 5, але не старше 8 років – 08 євро і авто старше 8 років – 1 євро. Різниця дуже чутлива.
  Тепер приклад щодо повної маси вантажівки. Припустимо вона більше п’яти, але менше двадцяти тонн, тоді при інших рівних, ставки становитимуть 0,026, 1,04 і 1,3 євро відповідно.

  Нижче наведемо приклад розмитнення вантажного авто, віком від 5 років до 8 років, вантажопідйомністю до 5 тонн, тип двигуна – дизель, об’ємом 2499 см3, вартість якого становитиме 8 тис. Євро.

  Які ж податки доведеться сплатити?

  • Ввізне мито – а це 10% від визначеної декларантом вартості (митна вартість)

  На даному прикладі це становитиме 800 євро від 8.000 заявлених.

  • Акцизний збір – 0,8 за см3 * 2499 = 1999,2 євро
  • ПДВ становить 20% від митної оцінки вантажного ТЗ і ввізного мита.

  На даному прикладі це становитиме (8000 + 800 + 1999,2) * 20% = 2159,84
  Разом: розмитнення фізичній особі обійдеться в 12958 євро (8000 + 800 + 1999 + 2159).

  Для юридичних осіб процес і вартість митного оформлення вантажного транспорту трохи інакше. Шукайте детальну інформацію в наступних статтях чи звертайтеся за інформацією до фахівців митної організації Everest.
  ☎📞 +380504001028

     Залишити відповідь