Оформлення дерев’яних матеріалів

Митне оформлення на експорт з України деревних матеріалів: які документи потрібні та які ризики існують

Експорт деревних матеріалів з України потребує дотримання певних правил та процедур, включаючи митне оформлення. У цій статті ми розглянемо які документи необхідні для митного оформлення на експорт деревних матеріалів з України і які ризики можуть виникнути в процесі.

В оформленні експорту лісоматеріалів та пиломатеріалів є тонкощі та специфічні документи.

Також є заборони та обмеження, і це всі ми розглянемо у цій статті. Пиломатеріали, відповідно УКТ ЗЕД, це код товару 4407. Пило-продукція може бути певних властивостей та величини, які мають дві плоскопаралельні грані. Відбувається затаможка згідно із Законом про «особливості регулювання діяльності підприємців, пов’язану з реалізацією та експортом пиломатеріалів». Відповідно до цього закону є чітке розуміння, що ж таке лісоматеріали? Це код товару УКТ ЗЕД 4403, 4404. Це деревні матеріали, отримані за допомогою розподілу на різні частини дерев’яних колод з метою переробки. До цієї номенклатури ставиться великий перелік товару, такі як: – брус, – дрова, – різної величини колоди, – дошки з різних порід деревини, – відходи, – тріски деревні та ще великий список деревних матеріалів. Документи, які потрібні при замитуванні пиломатеріалів та лісоматеріалів.

Документи, необхідні для митного оформлення на експорт деревних матеріалів з України, включають:

  1. Декларація на експорт товарів: це основний документ, який підтверджує факт експорту товару з України та містить інформацію про його характеристики, кількість та вартість.
  2. Сертифікат якості: це документ, який підтверджує відповідність товару стандартам якості та безпеки, встановленим у країні імпорту.
  3. Фітосанітарний сертифікат: цей документ видається компетентним органом в Україні та підтверджує, що дерев’яні матеріали не містять шкідливих організмів та хвороб.
  4. Інші документи: залежно від характеру та призначення товару, можуть знадобитися інші документи, такі як рахунок-фактура, пакет документів щодо Української податкової регламентації.
  5. сертифікат лісу

Окрім звичайних документів, які потрібні при митному оформленні, є й такі документи, які далеко не завжди надаються при звичайній затаможці. І так потрібно оформити сертифікат щодо походження товару. І лише сертифікат про походження товару надає право для організації на експортну операцію тієї партії, яка вказана у документі. Цей сертифікат виписується лише на одну партію товару. Також не можна передавати сертифікат іншим організаціям України для торгівлі на Українському ринку. Фітосанітарний сертифікат має певний формат приголосного міжнародного зразка, в якому прописується, що в даному товарі відсутні підкарантійні істоти. Оформляється такий документ фітослужбою відповідно до Закону «Про карантин рослин».

Якщо Ви маєте питання щодо митного оформлення лісу, то можете задати їх у коментарях під цим текстом. 🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

Існує заборона на замитування певного списку товарів.

Як правило, це цінні чи рідкісні породи дерев. Ознайомитись з повним списком Ви можете в законі 2860-IV від 08.09.2005 або зателефонуйте до нашого митного брокера за телефоном 📞  +380504001028 необробленому вигляді, з листяних дерев. А ось хвойні не можна експортувати з початку наступного року. Якщо ви, як громадянин, хочете вивезти партію лісоматеріалів, то у вас нема чого не вийти, оскільки є заборона на вивезення лісоматеріалів згідно з постановою кабінету міністрів № 468 від 28.05.2012 року. Також хочемо Вас заздалегідь попередити, що ця продукція підпадає під наказ міністерства фінансів № 654, згідно з яким дерев’яні матеріали можуть вивчати в митній лабораторії. І тому потрібно бути уважним, коли формуєте партію товару, щоб туди випадково не потрапила деревина, яка заборонена до експорту в Україну.

Залишіть заявку і ми Вам передзвонимо