Оформлення імпорту

Оформлення імпорту (Розмитнення)

 

Митне оформлення імпорту (розмитнення) товарів в Україні з Китаю, Євросоюзу, Росії в режимі «імпорт».

Митне оформлення товару та вантажу в режимі імпорт (розмитнення) -процедура, яка полягає в наборі ТД (митної декларації), розрахунку мита і ПДВ, внесення ТД в базу, верифікація згідно АСУР, контроль вартості та списання податків, також внесення в 44 графу ТД документів, які потрібні при митному оформлені імпорту.

Складний процес розмитнення імпорту вкрай важливо довірити досвідченим професіоналам, так як часто виникають складні і непередбачені ситуації, які зможуть вирішити тільки висококваліфіковані митні брокери.

Митне оформлення (розмитнення) вантажу в режимі імпорт. Які документи необхідні?

Для розмитнення вантажу в режимі «імпорт» потрібен такий список документів:

 • облікова картка  акредитації ;
 • інвойс (рахунок-фактури);
 • зовнішньоекономічний договір , специфікація, додаткова угода;
 • сертифікат про походження ;
 • транспортні документи (BILL OF LANDING, Carnet TIR,  CMR , AIR WAY BILL NUMBER і т.п.);
 • сертифікат якості;
 • експортна декларація;
 • дозвільні документи, при необхідності СЕС висновок, сертифікат відповідності, ДКР, фіто сертифікат і т.д .;
 • каталоги і прайс-лист;
 • прибутковий товарний запас;
 • технічний опис, висновку ТПП за кодом товару (якщо є);
 • укладення за ціною що спеціалізується організації (оцінювач).

Як відбувається процес митного оформлення в режимі імпорту товарів (розмитнення)?

Процес розмитнення ще починається до приходу імпортного вантажу до України. Відповідно до постанови КМУ №461 від 21.05.2012р. є список вантажів, які можуть перетнути кордон тільки після оплати грошової гарантії. Згідно з попередньою декларацією (ПД) у класифікаторі, має своє кодування ІМ 40 ЄЕ. Друга частина товару, яка перетинає український кордон, може перетинатись без фінансового кордону, але попередньо необхідно оформити попереднє повідомлення (ПП).

📞 Телефонуйте нашим спеціалістам для детальної консультації +380504001028

Після оформлення попередньої декларації ваш товар перетинає кордон та транспортній компанії дають певний час, щоб доставити вантаж до поста, де й відбуватиметься митне оформлення у режимі «імпорт».

Коли водій приїхав на митний пост і знявся з обліку, йому відразу поставили всі позначки, що він знявся з обліку. Потім водій передає документи щодо митного брокера, після чого брокер сканує інвойс, ТТН тощо, додає їх до сформованої митної декларації. Після того, як все було підготовлено та відскановано, митний брокер подає декларацію. Коли ТД представлена, вона відразу потрапляє до бази і її перевіряє АСУР, залежно від ризиків, які висвітилися в АСУР проходить митне оформлення. Якщо висвітлився догляд, то брокер йде разом з інспектором доглядати вантаж. Якщо висвітилася лабораторія, то йдемо відбирати зразки для подальших досліджень, якщо висвітився контроль відділу вартості (ВКМВ), то йдемо доводити нашу митну вартість. Як правило, цей контроль відбувається, якщо ТД оформляється вперше, якщо ваша організація проводить митне оформлення на постійній основі в режимі імпорту, то іноді може висвічуватися догляд і іноді в окремих випадках при коливанні митної вартості може висвітитися контроль ВКМВ.

Якщо ви знаєте код УКТЗЕД та вартість продукції (зважаючи на доставку до кордону України), ви зможете без особливих труднощів прорахувати суму митного оформлення, яка необхідна для сплати податків (мито, ПДВ і якщо є те й акцизний збір). Все ж таки є суворі правила митного оформлення, які треба знати та враховувати, а також необхідно брати до уваги, що фінальна вартість «Митна вартість» за вашим договором визначає митниця.

Вам необхідно відстояти свою вартість, надавши необхідний пакет документів для розмитнення за вказаною вартістю в режимі «імпорт». У разі не надання таких документів відділ (ВКМВ) може встановлювати «середньостатистичну» митну вартість ($ за кг) за ваш товар. Але буває так, що при митному оформленні відділ ВКМВ дуже ретельно аналізує певні розмитнення і тоді доводиться включати специфічні заходи, такі як експертний висновок за ціною на дану розмитнення товару.

Якщо у Вас є питання щодо доставки або розмитнення товарів в Україну, то можете задати їх у коментарях під цим текстом.

🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

Митне оформлення в режимі імпорту товарів з Китаю.

Розмитнення товара із Китая, в основному залежатиме від складності коду та кількості «УКТЗЕД» кодів. Під час розмитнення вантажу з Китаю необхідно враховувати ментальність китайських партнерів. Як правило, китайці не перевіряють документів і роблять у них дитячі помилки або взагалі можуть не надати сертифікат якості, сертифікат походження, або взагалі втратять одну сторінку коносаменту і все це може вплинути на митне оформлення. Досвідчені митні брокери компанії «Еверест» допоможуть розібратися в усіх тонкощах цього процесу. Замовивши у нас послугу розмитнення та заручившись підтримкою наших спеціалістів, ви зможете забути про всі проблеми, пов’язані з митним оформленням.

Імпорт товарів з Європи та Німеччини зокрема.

Що потрібно знати під час імпорту товарів з Європи? Найголовніший нюанс оформлення імпорту з Європи – це можливість оформити в Європі сертифікат форми ЄВРО 1 та отримати преференцію на мито, у результаті Ви сплатите з податків лише ПДВ. Тож оформляти товари з Європи до України досить вигідно, за наявності сертификата ЕВРО 1.

Спектр товарів, що завозяться з Європи, досить широкий: від продуктів харчування, кави, одягу і хімії до складних верстатів і машин.
З різних товарів різні специфіки оформлення імпорту. Наприклад, при розмитненні вантажів із Німеччини, а загалом це хімічна продукція, митниця може відправити зразки до своєї митної лабораторії коїться з іншими товарними групами (відбір зразків буває вкрай рідко).

Так що якщо Вам потрібно оформити імпорт з Європи, але Ви не знаєте з чого почати, то наші митні брокери зможуть Вам допомогти від початку вашої угоди: оформлення документів, реєстрація на митниці, пошук автомобіля для доставки вашого товару в Україну. Компанія “EVEREST” оформить швидко та якісно Ваш товар на митниці!

📞 Телефонуйте нашим фахівцям +380504001028

Залишити відповідь