Розмитнення автобусів та бусів в Україні з Європи 2023

Ввезення та розмитнення бусів та автобусів в Україну

У цій статті ми висвітлимо нюанси розмитнення мікроавтобусів, повноцінних автобусів та вантажних бусиків. Опишемо як автобуси можна розмитнити і як найвигідніше привезти в Україну.

На даний момент в Україні серед автолюбителів популярний такий вид транспорту, як бусик, але всі їх представляють по-різному це пиріжок, а для інших це великий вантажний фургон. Для митниці це всі різні види транспорту та вимоги щодо розмитнення, податки теж відповідно різні.

Відмінності у розмитненні бусів.

Розділ на групи проходить за Товарною Номенклатурою Зовнішньо-Економічної Діяльності (далі ТНЗЕД)Для кожного пункту, зазначеного вище, митне оформлення проходить по-різному:

 • ТНЗЕД №8702 мікроавтобуси (у посадочних місць від 10 і вище) – митне оформлення проходить за принципом розмитнення автобусів (ми розібрали докладно, як розмитнюється автобус. Дивіться нижче у статті).

розмитнення бусів

 • ТНЗЕД №8704 вантажні намисто з країн Європи – це досить заплутана позиція та митне оформлення її залежить від низки ключових факторів, а також від комплектації та модифікації мікроавтобуса. Сюди входить: внутрішнє оздоблення салону; наявність ременів безпеки та кріплень до них; наявність оббивки; сидінь та кріплень для них; наявність задніх та бічних вікон та інше.

розмитнення вантажних бусів

 • ТНЗЕД №8702 Автобуси входять до групи 8702, а за цим видом транспорту є певні обмеження
  Чим більший об’єм двигуна, тим більше акцизу автобусами і ще є друга градація до 8 років де менше акциз і більше 8 років у цій категорії більше акциз. Для детального прорахунку податків залишайте заявку та ми порахуємо Вам суму податків. – автобуси повинні відповідати стандарту не нижче за ЄВРО 5

розмитнення автобусів

 

Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Приклад розмитнення автобуса

  Візьмемо, як приклад автобус MAN R13 2008 року, на 56 місць, включаючи водія, об’єм двигуна 10300 куб.см. та орієнтовна вартість 10800 ЄВРО

  Податки на розмитнення автобуса:

  За наявності сертифіката ЄВРО 1 мито буде лише 5% – 573 ЄВРО,

  Акцизний збір за 10 300 куб.см. при ставці 0,35 євро за куб.см. – 3643 ЄВРО,

  ПДВ – 3072 ЄВРО.

  Разом податків- 7288 ЄВРО

  Сума податків на автобуси залежить від обсягу двигуна та віку транспортного засобу.

  Наприклад, на Volvo B7R з об’ємом двигуна 7146 куб.см. податків буде 5390 ЄВРО

  Як розмитнюється мікроавтобус

  Для того, щоб розмитнити мікроавтобус в Україні, необхідно виконати низку обов’язкових процедур та сплатити відповідні податки та мита.

  Зняти з обліку мікроавтобус у країні реєстрації.

  Підготовка документів. Для розмитнення мікроавтобуса необхідно підготувати ряд документів, включаючи транзитний паспорт, купчу, документ, що підтверджує зняття з реєстрації мікроавтобуса.
  Підготовка до оплати митних платежів. Розміри митних платежів залежать від ряду факторів, включаючи рік випуску автомобіля, країну походження та тип двигуна тощо.
  Сплата мит та податків за попередньою декларацією ПД. Про ПД можете детальніше прочитати тут. Після оформлення ПД ви можете їхати на пункт переходу, який вказав брокер у попередній декларації.

  Проходження митного контролю вже у внутрішній митниці. Після митного очищення мікроавтобус має пройти сертифікацію відповідно до вимог українського законодавства.

  Реєстрація у МРЕО. Після проходження всіх процедур мікроавтобус необхідно зареєструвати у МРЕВ та отримати українські номери.

  Крім кваліфікованих митних брокерів, які можуть швидко і приємно розмитнити Ваш мікроавтобус, в штаті нашої компанії є експерти, які підберуть, куплять і приженуть для Вас бажаний автомобіль, а також є студія з переобладнання і тюненге мікроавтобусів. ☎📞 +380504001028  2 коментарі

  • Богдан

   Автомобіль вольксваген туран 5 особовий має всі вікна та сидіння та паски безпеки але в Польщі зареєстрований як груповий, багажний відсік перегороджений сіткою. Чи можна його розмитнити як пасажирський?

  Залишити відповідь