Оформлення експорту

Митне оформлення експорту або затаможка товару в Україні.

Для українських підприємців, які стикаються з такими термінами, як митне оформлення експорту. У м’якій формі виникає нерозуміння – що це за складна процедура, як оформити експорт і з чого почати? Найкраще – це не пробувати розбиратися в цьому на перший погляд заплутаній справі, а просто звернутися до професіоналів – митним брокерам.

Якщо Ви повністю з нуля запускаєте експорт, то Вам потрібно почати з:
➡ відкриття валютного рахунку в банку,
➡ укладення контракту з контрагентом,
➡ підготовки документів для акредитації на митниці (мінімальний пакет документів),
➡ проходження процедури акредитації на митниці (реєстрація вашого підприємства в базі митниці) пару днів, а то і день,
➡ підготовки пакету документів для самого експорту (інвойс, пакінг і т.д.),
➡ знайти транспорт,
➡ на підставі документів митний брокер формує митну декларацію і оформляє її.

Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

Практично на всіх етапах експорту, крім відкриття рахунку в банку, ми зможемо Вам допомогти або повністю або частково, як Вам буде зручно.

Наша мета: максимально полегшити процедуру експорту та оперативно оформити на митниці Ваш експортний вантаж ☑.
З усіх питань телефонуйте 📞, зазначеному в розділі контакти або задавайте свої питання під текстом в самих коментарі ⬇.

Оформлення експорту в Україні (затаможка товару, продукції) – це простонародна сленг, розшифровується на мовою професіоналів, як проходження митних формальностей при експорті в Україні.

Незалежно від умов доставки, згідно українського законодавства і ІНКОТЕРМС, декларацію оформляє відправник вантажу.
В Євросоюзі затаможка товару на експорт в Україну вже давно відбувається в електронній формі. У експедиторів і відправників є доступ до бази даних на загальноєвропейському сервері, де відбувається попереднє оформлення декларації за місцем знаходження вантажу. На даному етапі митниця, де оформляється експортна декларація, може запросити оформляється вантаж до ідентифікаційного огляду.
Українська митниця також перейшла на етап електронного оформлення декларацій. Тепер немає такої необхідності водіям їхати на митний термінал для замитнення.

tamozhennoe-oformlenie-jeksporta-1-q

Технологічно схема митного оформлення експорту товарів в Україні виглядає таким чином:

1 Від замовника надходить документи на експорт:

контракт,

специфікація,

➡ інвойс,

транспортна накладна ( ТТН, ЦМР),

закупівельні документи (прибуткова накладна, калькуляція, і т.д.),

дані від перевізника (технічні паспорти на транспортний засіб, паспорт водія),

сертифікат походження (при необхідності оформляється).

2. Формується митна експортна декларація

3. Проходить нетарифне регулювання (позначки на ЦМР / ТТН радіології / екології, фітосанітарний сертифікат і т.д.).

4. Подача митної декларації в режимі експорт на митний пост.

5. Проходження митних оглядів і т.д.

6. Оформлення митної декларація в режимі експорт.

Нюанси експорта

Насправді в розділі експортного оформлення багато різних режимів:

🔗 експорт,

🔗 реекспорт,

🔗 реекспорт продуктів переробки,

🔗 тимчасове вивезення,

🔗  митний склад.

Але зараз мова піде про так званому «класичному експорті».

Так як номенклатура просто величезна і товарів, які оформлятися в режимі експорт дуже багато, від зерна і деревини до складної техніки і верстатів, так і вимог і жодних дозвільних документів може бути багато, а може і просто звичайного штампа радіологи / екології досить. Наприклад, щоб оформити складний верстат, досить штампа радіології і хороших прибуткових документів, а ось цінні або рідкісні породи дерева взагалі оформити не можна. На даний вид експорту накладена заборона згідно ПКМУ № 468 від 18.05.2011 р

Наведу ще один приклад, нещодавно оформляли шкаралупу волоського горіха. За великим рахунком звичайне сміття, але увагу у митниці викликав неоднозначно. Фуру догледіли ретельно і відправили на митну лабораторію, але все ж через пару днів відпустили і шкаралупа, благополучно, доїхала до свого одержувача, але за день як звичайний експорт не вийшло оформити в зв’язку вище згаданих причин. Пов’язаний такий інтерес з підвищеною увагою до експорту волоських горіхів і з приводу оформлення волоських горіхів буде окрема, цікава стаття.

tamozhennoe-oformlenie-jeksporta-e

У більшості випадків, митне оформлення експорту (затаможка вантажу) в Україні може відбуватися і на відстані.

Декларація оформляється дистанційно і в найкоротші терміни. Але для успішного оформлення експорту товарів необхідний правильний підготовчий етап. Запорука успіху – правильно підібраний перевізник, так як іноді буває деякі перевізники можуть невчасно закрити доставку або зробити інше не правомірне дії, через що його можуть внести в реєстр як порушника, і через це на момент митного оформлення доведеться відкликати декларацію і шукати нового перевізника.
Також необхідно правильно оформляти відвантажувальну і фінансову документацію, так як помилка в сертифікаті походження може вилитися для вашого контрагента в фінансові та часові витрати.

Також коректна експортна декларація потрібна для повернення ПДВ при експорті в Україні.

На момент митного оформлення вашому контрагенту буде необхідна експортна декларація. Це необхідна умова для верифікації індикативної вартості товару. Так що, митна декларація є для Вас запорукою успішної співпраці. Наша компанія допоможе Вам не тільки грамотно оформити експортну декларацію, а й правильно увійти в підготовчий етап замитнення товару.

tamozhennoe-oformlenie-jeksporta-3-r

Ми пропонуємо Вам великий список послуг з експортного оформлення:

  • підберемо правильний митний режим;
  • допоможемо оформити всі відвантажувальні документи;
  • допоможемо оформити фінансові документи;
  • знайдемо вантажоодержувача (Польща, Росія, Китай);
  • підберемо оптимальну схему доставки;
  • оформимо сертифікат походження.

Якщо Ви маєте запитання щодо митного оформлення експорту, то можете задати їх в коментарях під цим текстом.

🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

Види товарів, які найчастіше експортують з України в цілому і з Харкова і Києва зокрема.

В силу найпотужнішого аграрного та сільськогосподарського потенціалу України, експорт продуктів харчування стоїть на особливому місці серед інших товарів, що імпортуються з України.
Розглянемо ж порядок тарифного і не тарифного регулювання, на деякі з них. 📈

Експорт м’яса з України, наприклад м’ясо великої, рогатої худоби.

При експорті м’яса вам не буде потрібно платити будь-які податки, але обов’язково чином потрібно міжнародний, ветеринарний сертифікат або якщо експорт йде в одну з країн СНД – ветеринарне свідоцтво.
Експорт зернових є одним з китів, на якому стоїть економіка України.

Експорт борошна.

З експортом пшеничного борошна також не пов’язане ніяких митних платежів. Що стосується дозвільних документів, то вам доведеться запастися фітосанітарним сертифікатом, тому що рослина при переробці якого виходить борошно, в даному випадку пшениця, потрапляє під карантинний контроль для цілей експорту. Знову ж знадобиться штамп про проходження радіологічного контролю, його можна пройти прямо в пункті виїзду.
Експорт зерна пшениці передбачає ті ж дозвільні документи, що і пшеничне борошно.

Треба додати, що обсяг експорту зерна на початку 2020 року значно спав у порівнянні з початком минулого року.

На окрему увагу заслуговує експорт олійних культур, масел які з них отримують, особливо соняшникової. Соняшникова олія – це продукт мало не стратегічної важливості, який використовується повсюдно. Соняшникова олія, за кількома винятками, заборонено вивозити на експорт на умовах бартер. В іншому експортера очікує санітарно – епідеміологічний та радіологічний контроль.

Експорт меду.

виробників меду та інших продуктів бджільництва в Україні ніколи не балували будь-якої підтримкою від держави, так і виробництва в цілому не було. Основний обсяг експортери завжди отримували від пасічників-приватників або просто дідусів з села. Однак, як і феноменально, за останні 3 роки Україна увійшла до п’ятірки експортерів меду разом з Росією, США, Аргентиною і Китаєм. Відносно заходів регулювання при Затаможка, то тут ті ж радіологічний та вет.сан. контроль.
Все вище згадане і багато іншого ми охоче замитнити для вас.

Як відбувається вивезення товару за кордон.

Після того, як оформилася митна декларація і всі документи на експорт, їй присвоюють всеукраїнський номер, за яким вона потрапляє в базу митниці. Після цього водій отримує оригінали документів на експорт, з якими може їхати до кордону для вивезення товару з України. Водій під’їжджає до митного пункту пропуску і ставати в спеціальну чергу, згідно експортної декларації він вивозить товар з України. Митному брокеру приходить повідомлення «про фактичне вивезення товару з України». Далі брокер передає повідомлення про втрату чинності бухгалтеру замовника для відшкодування ПДВ.

Будемо раді Вашому дзвінку. Незалежно від типу експорту ми оформляємо від великих партій експорту зернових до складних верстатів і зовсім маленьких партій.
Для компанії «Еверест» немає бажаних місць доставки. Ми доставимо ваш товар туди, де його чекають.

📞 Телефонуйте нашим фахівцям +380504001028

Залишити відповідь