Оформлення експорту

Українські підприємці та експортери часто стикаються з такими питаннями, коли хочуть провести експортну операцію, і в цій статті докладно розкриємо відповіді на ці питання.

 1. Як експортувати товар з України
 2. Документи для експорту товарів
 3. Нюанси експорту
 4. Чим відрізняються митні режими експорту та імпорту
 5. Хто має право експорту
 6. Що не можна експортувати з України
 7. Як заповнити митну декларацію
 8. Документи для експорту зерна з України

Як експортувати товар із України.

Митне оформлення експорту та митниця товарів в Україні є важливими процедурами для українських підприємців, які хочуть розпочати експорт. Якщо ви не знаєте, як розпочати процес, найкраще звернутися до митних брокерів. Вони можуть допомогти вам з кожним кроком, починаючи від відкриття валютного рахунку та укладання контракту до підготовки документів для акредитації на митниці та пошуку транспорту.

При запуску експорту з нуля вам потрібно почати з:

➡ відкриття валютного рахунку в банку,
➡ укладення контракту з контрагентом,
➡ підготовки документів для акредитації на митниці (мінімальний пакет документів),
➡ проходження процедури акредитації на митниці (реєстрація вашого підприємства в базі митниці) пару днів, а то і день,
➡ підготовки пакету документів для самого експорту (інвойс, пакінг і т.д.),
➡ знайти транспорт,
➡ на підставі документів митний брокер формує митну декларацію і оформляє її.

Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Практично на всіх етапах експорту, крім відкриття рахунку в банку, ми зможемо Вам допомогти або повністю або частково, як Вам буде зручно.

  Наша мета: максимально полегшити процедуру експорту та оперативно оформити на митниці Ваш експортний вантаж ☑.
  З усіх питань телефонуйте 📞, зазначеному в розділі контакти або задавайте свої питання під текстом в самих коментарі ⬇.

   

  Оформлення експорту в Україні (затаможка товару, продукції) – це простонародна сленг, розшифровується на мовою професіоналів, як проходження митних формальностей при експорті в Україні.

  Незалежно від умов доставки, згідно українського законодавства і ІНКОТЕРМС, декларацію оформляє відправник вантажу.
  В Євросоюзі затаможка товару на експорт в Україну вже давно відбувається в електронній формі. У експедиторів і відправників є доступ до бази даних на загальноєвропейському сервері, де відбувається попереднє оформлення декларації за місцем знаходження вантажу. На даному етапі митниця, де оформляється експортна декларація, може запросити оформляється вантаж до ідентифікаційного огляду.
  Українська митниця також перейшла на етап електронного оформлення декларацій. Тепер немає такої необхідності водіям їхати на митний термінал для замитнення.

   

  tamozhennoe-oformlenie-jeksporta-1-q

  Технологічно схема митного оформлення експорту товарів в Україні виглядає таким чином:

  1 Від замовника надходить документи на експорт:

  контракт,

  специфікація,

  ➡ інвойс,

  транспортна накладна ( ТТН, ЦМР),

  закупівельні документи (прибуткова накладна, калькуляція, і т.д.),

  дані від перевізника (технічні паспорти на транспортний засіб, паспорт водія),

  сертифікат походження (при необхідності оформляється).

  2. Формується митна експортна декларація

  3. Проходить нетарифне регулювання (позначки на ЦМР / ТТН радіології / екології, фітосанітарний сертифікат і т.д.).

  4. Подача митної декларації в режимі експорт на митний пост.

  5. Проходження митних оглядів і т.д.

  6. Оформлення митної декларація в режимі експорт.

  Нюанси експорта

  Насправді в розділі експортного оформлення багато різних режимів:

  🔗 експорт,

  🔗 реекспорт,

  🔗 реекспорт продуктів переробки,

  🔗 тимчасове вивезення,

  🔗  митний склад.

  Але зараз мова піде про так званому «класичному експорті».

  Так як номенклатура просто величезна і товарів, які оформлятися в режимі експорт дуже багато, від зерна і деревини до складної техніки і верстатів, так і вимог і жодних дозвільних документів може бути багато, а може і просто звичайного штампа радіологи / екології досить. Наприклад, щоб оформити складний верстат, досить штампа радіології і хороших прибуткових документів, а ось цінні або рідкісні породи дерева взагалі оформити не можна. На даний вид експорту накладена заборона згідно ПКМУ № 468 від 18.05.2011 р

  Наведу ще один приклад, нещодавно оформляли шкаралупу волоського горіха. За великим рахунком звичайне сміття, але увагу у митниці викликав неоднозначно. Фуру догледіли ретельно і відправили на митну лабораторію, але все ж через пару днів відпустили і шкаралупа, благополучно, доїхала до свого одержувача, але за день як звичайний експорт не вийшло оформити в зв’язку вище згаданих причин. Пов’язаний такий інтерес з підвищеною увагою до експорту волоських горіхів і з приводу оформлення волоських горіхів буде окрема, цікава стаття.

  tamozhennoe-oformlenie-jeksporta-e

  У більшості випадків, митне оформлення експорту (затаможка вантажу) в Україні може відбуватися і на відстані.

  Декларація оформляється дистанційно і в найкоротші терміни. Але для успішного оформлення експорту товарів необхідний правильний підготовчий етап. Запорука успіху – правильно підібраний перевізник, так як іноді буває деякі перевізники можуть невчасно закрити доставку або зробити інше не правомірне дії, через що його можуть внести в реєстр як порушника, і через це на момент митного оформлення доведеться відкликати декларацію і шукати нового перевізника.
  Також необхідно правильно оформляти відвантажувальну і фінансову документацію, так як помилка в сертифікаті походження може вилитися для вашого контрагента в фінансові та часові витрати.

  Також коректна експортна декларація потрібна для повернення ПДВ при експорті в Україні.

  На момент митного оформлення вашому контрагенту буде необхідна експортна декларація. Це необхідна умова для верифікації індикативної вартості товару. Так що, митна декларація є для Вас запорукою успішної співпраці. Наша компанія допоможе Вам не тільки грамотно оформити експортну декларацію, а й правильно увійти в підготовчий етап замитнення товару.

  tamozhennoe-oformlenie-jeksporta-3-r

  Ми пропонуємо Вам великий список послуг з експортного оформлення:

  • підберемо правильний митний режим;
  • допоможемо оформити всі відвантажувальні документи;
  • допоможемо оформити фінансові документи;
  • знайдемо вантажоодержувача (Польща, Росія, Китай);
  • підберемо оптимальну схему доставки;
  • оформимо сертифікат походження.

  Якщо Ви маєте запитання щодо митного оформлення експорту, то можете задати їх в коментарях під цим текстом.

  🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

  Чим відрізняються митні режими експорту та імпорту

  Режими експорту та імпорту різняться, оскільки мають різні цілі й правила.

  Експортний митний режим використовується для переміщення товарів з країни-експортера до інших країн. Цей режим дозволяє контролювати експорт та забезпечувати дотримання правил, встановлених країнами-учасницями.

  Імпортний митний режим використовується для переміщення товарів з інших країн до країни-імпортера. Він також регулює імпорт та контролює дотримання правил. Імпортні митні процедури можуть включати декларування товарів, перевірку відповідності технічним стандартам, визначення вартості, сплату мит та податків, а також отримання необхідних дозволів та сертифікатів.

  Хто має право експорту

  Право на експорт товарів в Україні мають лише зареєстровані юридичні та фізичні особи, які пройшли всі необхідні процедури та отримали відповідні дозвільні документи. Зважайте також на вимоги митного законодавства, щоб успішно експортувати товари за кордон.

  Усі резиденти України можуть здійснити експортну операцію, але якщо у Вас товарна партія, то радимо відкрити ФОП та акредитуватися на митниці.

  Що не можна експортувати з України

  Існують обмеження на експорт з України певних товарів, таких як:

  1. Зброя та боєприпаси, включаючи ножі, пістолети, автомати та інше озброєння.
  2. Радіоактивні матеріали та ядерні палива.
  3. Деякі види наркотичних та психотропних речовин.
  4. Вироби національної та культурної спадщини, наприклад, артефакти, витвори мистецтва та антикваріат.
  5. Живі тварини та рослини, включаючи види, що знаходяться під загрозою зникнення.
  6. Майно, яке перебуває у заставі або під арештом.

  Крім того, на експорт деяких товарів можуть бути встановлені квоти, ліцензії та інші обмеження. Наприклад, на експорт зерна, металобрухту, лісу та деревини можуть бути встановлені тимчасові обмеження залежно від поточної ситуації на ринку.

  При плануванні експорту товарів з України необхідно враховувати вимоги законодавства, щоб уникнути порушення правил та покарання. Перед експортом товарів необхідно ознайомитися з відповідними законодавчими актами та отримати всі необхідні дозволи та документи.

  З товарами, які заборонені для експорту Ви можете ознайомитись у статті 195 та 197 ТКУ, а якщо не сухою юридичною мовою, то в Україні глобально мало товарів, які підпадають під повну заборону, але багато товарів підпадають під обмеження, але якщо коректно оформити всі дозвільні документи , то обмеження не буде. Але все ж таки треба враховувати, що за деякі товари треба буде заплатити експортне мито – насіння соняшника, металобрухт тощо.

  Як заповнити митну декларацію на експорт

  Заповнення митної декларації товар – це важливий етап під час експорту товарів. Можна керуватися ухвалою КМУ №450 від 21.05.2012р. де є інструкцію щодо заповнення митної декларації, але уточню, що для кожного конкретного митного режиму можуть бути додаткові вимоги та особливості, які потрібно враховувати.

  1. Визначте тип експортної декларації: Існує кілька типів митних декларацій, які можна використовувати залежно від конкретного експортного режиму. Наприклад, митна декларація на експорт чи на реекспорт тощо.
  2. Вкажіть дані відправника та одержувача: Необхідно вказати повне найменування відправника та одержувача, їх адреси, контактні дані та іншу інформацію, яка може знадобитися в залежності від конкретної ситуації.
  3. Опишіть товари у графі 31: У декларації необхідно вказати найменування товарів, їх кількість, вартість та інші характеристики, які можуть знадобитися в залежності від конкретної ситуації.
  4. Вкажіть країну походження товару: Для кожного товару необхідно вказати країну його походження.
  5. Визначте митну вартість товару у графі 42.
  6. Вкажіть інформацію про платежі, якщо вони є: У декларації необхідно вказати інформацію про платежі, пов’язані з експортом товару, мита та інші збори.
  7. Підпишіть декларацію: Необхідно підписати декларацію та вказати дату підписання.

  Це загальна інструкція щодо заповнення митної декларації на товар. Однак, залежно від конкретної ситуації та виду товарів, додаткові дані та вимоги можуть відрізнятись. Тому рекомендуємо звернутися до професійних митних брокерів 📞+380504001028.

  Товари, які найчастіше експортуються з України.

  В силу найпотужнішого аграрного та сільськогосподарського потенціалу України, експорт продуктів харчування стоїть на особливому місці серед інших товарів, що імпортуються з України.
  Розглянемо ж порядок тарифного і не тарифного регулювання, на деякі з них. 📈

  1. Зерно та продукти його переробки, такі як борошно, крупи та інші продукти харчування.
  2. Металопродукція, включаючи чорні метали, кольорові метали та металеві конструкції.
  3. Хімічна продукція, така як мінеральні добрива, пластмаси та хімічні речовини.
  4. Паливо та нафтопродукти, такі як нафта, газ та нафтопродукти.
  5. Дерево та продукти його переробки, включаючи ліс та деревину, дерев’яні плити та папір.
  6. Техніка та обладнання, включаючи сільськогосподарські машини, електроніку, машини та обладнання для промисловості.
  7. Продукти харчування, такі як м’ясо, риба, овочі, фрукти та заморожені продукти.
  8. Одяг та текстильні вироби, включаючи одяг, взуття та текстиль.

  Це лише деякі з товарів, що найчастіше експортуються з України, і список може бути розширений залежно від конкретних умов і ситуацій. Загалом Україна має гарні експортні можливості та є важливим експортером на світовому ринку.

  Експорт м’яса з України, наприклад м’ясо великої, рогатої худоби.

  При експорті м’яса вам не буде потрібно платити будь-які податки, але обов’язково чином потрібно міжнародний, ветеринарний сертифікат або якщо експорт йде в одну з країн СНД – ветеринарне свідоцтво.
  Експорт зернових є одним з китів, на якому стоїть економіка України.

  Експорт борошна.

  З експортом пшеничного борошна також не пов’язане ніяких митних платежів. Що стосується дозвільних документів, то вам доведеться запастися фітосанітарним сертифікатом, тому що рослина при переробці якого виходить борошно, в даному випадку пшениця, потрапляє під карантинний контроль для цілей експорту. Знову ж знадобиться штамп про проходження радіологічного контролю, його можна пройти прямо в пункті виїзду.
  Експорт зерна пшениці передбачає ті ж дозвільні документи, що і пшеничне борошно.

  Треба додати, що обсяг експорту зерна на початку 2022 року значно спав у порівнянні з початком минулого року.

  На окрему увагу заслуговує експорт олійних культур, масел які з них отримують, особливо соняшникової. Соняшникова олія – це продукт мало не стратегічної важливості, який використовується повсюдно. Соняшникова олія, за кількома винятками, заборонено вивозити на експорт на умовах бартер. В іншому експортера очікує санітарно – епідеміологічний та радіологічний контроль.

  Експорт меду.

  виробників меду та інших продуктів бджільництва в Україні ніколи не балували будь-якої підтримкою від держави, так і виробництва в цілому не було. Основний обсяг експортери завжди отримували від пасічників-приватників або просто дідусів з села. Однак, як і феноменально, за останні 3 роки Україна увійшла до п’ятірки експортерів меду разом з Росією, США, Аргентиною і Китаєм. Відносно заходів регулювання при Затаможка, то тут ті ж радіологічний та вет.сан. контроль.
  Все вище згадане і багато іншого ми охоче замитнити для вас.

  Як відбувається вивезення товару за кордон.

  Після того, як оформилася митна декларація і всі документи на експорт, їй присвоюють всеукраїнський номер, за яким вона потрапляє в базу митниці. Після цього водій отримує оригінали документів на експорт, з якими може їхати до кордону для вивезення товару з України. Водій під’їжджає до митного пункту пропуску і ставати в спеціальну чергу, згідно експортної декларації він вивозить товар з України. Митному брокеру приходить повідомлення «про фактичне вивезення товару з України». Далі брокер передає повідомлення про втрату чинності бухгалтеру замовника для відшкодування ПДВ.

  Будемо раді Вашому дзвінку. Незалежно від типу експорту ми оформляємо від великих партій експорту зернових до складних верстатів і зовсім маленьких партій.
  Для компанії «Еверест» немає бажаних місць доставки. Ми доставимо ваш товар туди, де його чекають.

  Документи для експорту зерна з України

  Для експорту зерна з України необхідно дотримуватись певних правил та оформити певні документи:

  1. Контракт між експортером та контрагентом-документ, що визначає умови експорту, такі як вартість, кількість та якість зерна.
  2. Сертифікат якості – документ, що підтверджує якість зерна та його відповідність стандартам, встановленим для експорту (необов’язковий документ).
  3. Транспортні документи – БМР, ТТН, коносамент і т.д.
  4. Інвойси та інші фінансові документи, необхідні для доставки зерна до країни призначення
   Фітосанітарний сертифікат – документ, що підтверджує, що зерно не містить шкідливих організмів, хвороб чи пестицидів.
  5. Інші документи, які можуть знадобитися в залежності від конкретних умов та вимог країни імпортера.

  При експорті зерна з України рекомендується звернутися до досвідчених митних брокерів, які можуть надати необхідну консультацію та допомогу у підготовці всіх необхідних документів.

  📞 Телефонуйте нашим фахівцям +380504001028

  Залишити відповідь