Як розмитнити вантаж з Китаю в Україну

Секрети розмитнення і доставки товару з Китаю

Ви можете самостійно знайти товар в Китаї, але є велика кількість підводних каменів і ризиків пов’язаних з китайськими постачальниками.
І перше на що варто звернути увагу, це на вашого партнера що він із себе представляє. У Китаї найбільш вигідно співпрацювати з самим виробником, а не з фірмою посередником. На що треба звернути увагу, це на:

 1. чисельність штату;
 2. чисельність відділу R & D при наявності такого;
 3. виробничі потужності;
 4. в якому році було засновано підприємство;
 5. наявність сертифікатів, грамот і т.д .;
 6. як часто підприємство бере участь у виставках.

Якщо ви все-таки зважилися співпрацювати з китайською компанією, то варто проінспектувати дану організацію або своїми силами, або делегувати такі обов’язки сторонньої консалтингової компанії з гарною репутацією.
📞  +380504001028
Припустимо, Ви знайшли і перевірили надійного виробника, то на наступному етапі Вам потрібно домовитися про умови оплати та умови доставки, підібрати оптимальний спосіб доставки, застрахувати вантаж і т.д. Нижче ми розглянемо всі ці етапи більш детально.

Вивчіть правила гри покупки товару в Китаї

Проаналізуйте правила Інкотермс – це частина конвенції, яка визначає перехід власності і відповідальності від контрагентів. Інкотермс – це основа вашого контракту. Спочатку Інкотермс почали застосовувати в міжнародній торгівлі в 1936 р, і були доповнені в 2010 році нові умови Інкотермс. Варто звернути увагу, що в контракті потрібно конкретизувати який Інкотермс Ви використовуєте при укладенні договору. Розуміння правил дозволить Вам чітко зрозуміти які ризики і витрати можете нести Ви або ж Ваш контрагент.
Розглянемо найбільш часті умови договору при роботі з Китаєм.
ФВА – Франко перевізник (… назва пункту). Ці умови можуть використовуватися при будь-якому транспорті.
Контрагент сам затамажівает вантаж. При відправці вантажу на своїй території контрагент сам несе відповідальність за поставку.
Автотранспорт, авіадоставка або контейнерна доставка – що вибрати?

Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Є багато варіантів доставки вантажу з Китаю

  1. Контейнером до Одеси, а далі автотранспортом. Це найбільш оптимальний спосіб доставки. Приблизний термін – 35-40 днів. Сам морський фрахт обійдеться близько 500 / 1000долл за контейнер, в залежності від того консолідований або повний контейнер Ви будете доставляти. Ще треба враховувати наземну частину доставки, яка може варіюватися від перевізника і від того чи будете ви перетарівать контейнер або доставляти на платформі цілий контейнер і ще потрібно врахувати витрати на портові формальності.
  2. Автотранспортом через Казахстан і РФ-дорожче, але швидше. Є багато ризиків, пов’язаних з даною доставкою. Різниця у часі, якщо порівняти з морським фрахтом не настільки істотно актуальна. Доставка наприклад, якщо у Вас декілька покупців по шляху проходження в РФ або Казахстані.
  3. Авіа доставка зробить дорогу собівартість Вашого товару.

  Але протягом 7-10 днів ваш вантаж буде вже у Вас на складі.Якщо Ви маєте запитання по митному оформленню і доставці вашого товару з Китаю, то можете задати їх в коментарях під цим текстом.🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

  Розмитнення вантажів з Китаю в Україну

  Базисні документи при розмитненні вантажів з Китаю:

  • контракт з виробником з усіма специфікаціями і додатковими угодами. Це базовий документ, який відображає всю суть Ваших угод з контрагентом;
  • пакінг- лист-документ, в якому відображається вага, кількість товару і тип його упаковки;
  • різні сертифікати на товар такі як сертифікат якості, сертифікат походження і т.д .;
  • товарно-супровідні документи такі як коносамент, авіа накладна, ЦМР і т.д .;
  • експортна декларація від відправника;
  • інвойс (рахунок-фактура);
  • проформа-інвойс – це документ буде корисний Вам на митниці, так як він підтверджує те, що Ви зробили передоплату в коректному обсязі.

  Мита та ПДВ на товари з Китаю

  Мито і ПДВ безпосередньо залежать від товару, який ви імпортуєте. У кожного товар є свій код згідно з товарною номенклатурою. Самому визначати код вкрай небезпечно, так як це досить складний і делікатний процес і навіть якщо брати якийсь простий товар, то не завжди можна сказати однозначно, через складність митного тарифу і в разі визначення коду завжди треба звертатися до професіоналів, які коректно його визначати. І щоб коректно розмитнити вантаж з Китаю, спочатку треба визначити коректно код цього товару. І саме від коду залежить мито на товар і нетарифне регулювання (СЕС укладення, ув’язнення метрології і т.д.). І ось ще й тому треба попередньо знати свій код, щоб знати свої майбутні витрати. В наслідок мито додається до митної вартості товару і потім з цієї суми віднімається ПДВ в розмірі 20%.

  В яких випадках вигідно співпрацювати з посередником, щоб розмитнити вантаж з Китаю

  На практиці видно, що митне оформлення вантажів відбувається, як правило, через посередників (митних брокерів). Це обумовлено тим, що вартість розмитнення вантажів через митних брокерів як правило дешевше через те, що митні брокери як правило досвідченішим і краще розбираються в митному очищенню і заплатити раз на місяць брокеру буде набагато дешевше, ніж платити податки і заробітну плату декларанту. Самостійне оформлення вигідно в тих випадках, коли у Вас великі обсяги, але все ж знайти хорошого фахівця дуже складно, але навіть якщо Ви і знайдете хорошого митного декларанта, то вимоги до заробітної плати у нього будуть відповідні.

  В яку пору року краще відкласти покупку товарів з Китаю для реалізації їх в Україні?

  Якщо Ви погано знаєте ментальність і уклад життя китайців, то для вас стане неприємним сюрпризом їх Китайський Новий Рік. Як правило, він починається в кінці січня і може відзначатися до кінця лютого, особливо наслідки цього святкового місяця відчуваються в невеликих провінціях, де вся комерційна і некомерційна діяльність завмирає на місяць і не те, що товар не реально відправити, а навіть пакет документів не представляється можливості відправити партнерам по бізнесу. Так що якщо думаєте вести бізнес з Китаєм, то варто поквапитися здійснити поставку завчасно до нового року або після святкового місяця.
  Якщо Вам потрібно знайти товар в Китаї, проінспектувати фабрику, здійснити покупку товару в Китаї, відправити контейнер, провести митне очищення товарів з Китаю, то звертайтеся до наших фахівців за координатами, які вказані в розділі контакти. Вони допоможуть Вам у здійсненні ваших планів.
  📞  +380504001028  Залишити відповідь