Купівля і пригін авто з Європи. Поширені запитання

питання:

Я хочу купити і пригнати авто з Європи. Що мені для цього потрібно?

Відповідь: Перш за все необхідно розуміти який саме автомобіль Ви хочете і максимальний бюджет, на який ви розраховуєте. Якщо вибирати з декількох моделей і / або марок з розгоном бюджету – визначиться з вибором буде проблематично …
Також, якщо ви плануєте виїзд спільно з експертом, вам знадобиться біометричний закордонний паспорт або віза.
При наявності перерахованого, за 4-6 днів можна реалізувати весь процес по підбору, придбання і пригону авто з Європи в Україну.

Де і як шукати автомобіль, дивитися варіанти і ціни?

mobile.de

відповідь:
Німеччина, Нідерланди і Європа в цілому, сайт – https://www.mobile.de/ru/

Так, є й інші сайти.
Але спираючись на набутий за роки досвід, можна сказати з упевненістю, що ринок автомобілів з Німеччини та Нідерландах найбільш привабливий тим, що стан автомобілів там краще, а ціни менше.


Питання:

На mobile.de тільки ціна в Європі, а скільки коштує розмитнення?

Відповідь: Сума податків при розмитненні автомобіля залежить від ціни автомобіля, а також від типу і об’єму двигуна. В інтернеті є безліч калькуляторів розмитнення, найбільш зручні:- http://www.tamozhennyjbroker.kh.ua/konsultacii/kalkuljator-rastamozhki-avto/
Питання:

На mobile.de у багатьох оголошеннях дві ціни – “Брутто” і “Нетто”? Що це означає?

Відповідь: Брутто – це ціна з європейським ПДВ, Нетто – ціна без європейського ПДВ. Мається на увазі ПДВ країни покупки (Німеччини, Нідерландів і т.д.). Україна – не є членом ЄС, тому купуючи на експорт, наша ціна – Нетто!

Де ціна “Нетто” не вказана, а є тільки “Брутто”, там повернення ПДВ немає.
Купуючи авто, як правило, потрібно платити повну ціну, а саме ціну “Брутто”. А після оформляти документи на повернення ПДВ (різниці між ціною “Брутто” і “Нетто”).
Повернення, як правило, відбувається протягом 5-8 робочих днів після перетину кордону Європи. Але іноді, в окремих випадках, ці терміни можуть досягати і декількох тижнів.
питання:

Я чув є обмеження на ввезення. Які машини за новим законом можна купувати? Що дозволено ввозити в Україну?

Відповідь:  
Обмеження №1 – Авто має відповідати нормам екологічного стандарту Євро 2

цей закон в Україні почав діяти ще з листопада 2018 і він забороняє імпорт на територію нашої екологічно чистої країни автомобілі стандарту нижче Євро 2.
Як зрозуміти якого стандарту автомобіль? Дуже просто. На всіх Європейських автомобільних сайтах (наприклад – mobile.de) цей пункт є обов’язковим до заповнення в оголошеннях з продажу автомобілів. Переглядаючи варіанти на mobile.de ви легко можете бачити, якого стандарту ця машина (Евро4, Евро5 або Євро-6). Євро-6 ввозити теж можна, тарифи на розмитнення ті ж. Але варто зазначити, що фінансово доцільно розмитнювати авто від 2008 року.

Обмеження №2. Об’єм двигуна. Ставки акцизу:
Для бензинових авто (за 1 куб.см.):

  • до 3000 куб. см. ставка акцизу 50 євро, а більш як 3000 куб. см. ставка акцизу 100 євро

Для дизельних (за 1 куб.см.):

  • до 3500 куб. см. ставка акцизу 75 євро, а понад 3500 куб. см. ставка акцизу 150 євро
Вопрос Я слышал есть ограничения. Какие машины по новому закону можно покупать Что разрешено ввозить в Украину

Багато хто чув про авто з Америки. Дані авто, як правило, на порядок дешевше, але все ж є кілька пунктів.
Перший пункт – машини доставляються в Україну битими після страхових аукціонів, а й вартість за підсумком з усіма витратами (купівля, доставка, розмитнення, ремонт) буде трохи нижче.
Другий пункт – час доставки на порядок довше. Якщо авто з Європи, то його можна пригнати і розмитнити за тиждень, а американські авто пливуть і проходять портові формальності, як правило, від 1,5 місяців.
Так що якщо Ви готові їздити на авто після ДТП і почекати, але при цьому добре заощадити, то Вам краще замовити послугу доставки і розмитнення авто з США. Ми зможемо Вам допомогти на всіх етапах, від покупки до постановки на облік. Детальніше про авто з США Ви зможете прочитати в нашій статті за посиланням, яку ми залишили вище.

Телефонуйте для детальної консультації ☎📞 +380504001028 Володимир
питання:

А правда, що цю машину потім 1 рік не можна продавати і передавати в управління?

А правда, что эту машину потом 1 год нельзя продавать

Відповідь: Так, вже продавати можна.
Згідно нового закону ви можете продати вільно Ваше авто, але тільки спочатку треба його зареєструвати в сервісній службі (МРЕВ), а тільки потім продавати.

питання:

Чи може хто-то для мене “під замовлення” пригнати машину з Європи за дорученням.

Відповідь: Так, може.
Довірена особа може купити і пригнати автомобіль для іншої людини за дорученням.
Якщо Ви маєте запитання по пригону або розмитненні авто з Європи, то можете задати їх в коментарях під цим текстом.
🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽
питання:

А які машини вигідно брати? Що люди зазвичай там купують?

А какие машины выгодно брать Что люди обычно там покупают
А это вообще, в целом, выгодно или нет, стоит заморачиваться со всем этим или нет

Відповідь: В Європі доцільно купувати Європейський автопром. Деякі купують і Японію, і Корею, але ціни там на ці марки не так привабливі як на Європейські. Зазвичай в Європі люди купують VW, AUDI, SEAT, Opel, Mercedes, BMW, Renault, Skoda і інші.

Питання: А це взагалі, в цілому, вигідно чи ні, варто морочитися з усім цим чи ні?
Відповідь: Так, очевидно, що купити і пригнати авто з Європи вигідно і доцільно по ряду причин.
По-перше – економія в грошах від 10 до 30% в порівнянні з аналогічними варіантами в Україні (враховуючи навіть розмитнення і всі витрати).
По-друге – стан автомобілів на українському і європейському ринках непорівнянні! Насправді це і є найбільш вагомий фактор “ЗА” покупку авто в Європі.
На стані автомобілів в Україні сильно впливають – низька якість українських доріг, сервісу, палива, і агресивний клімат, що в сукупності швидко зношує будь-який автомобіль і приводить його в стан значно нижче, ніж аналоги (на поточний рік і пробігу) в Європі. Особливо дороги …
Загалом, авто з пробігом 200 тис. Км. в Україні – це далеко не одне і те ж, що авто з таким же пробігом в Європі.
Часто, машини з пробігами 250 тис.км. і навіть вище за європейськими дорогами, виглядають майже як нові.

питання:

А правда, що там теж, як і у нас, змотують пробіги?

А это вообще, в целом, выгодно или нет, стоит заморачиваться со всем этим или нет 1

Відповідь: В Німеччині та Нідерландах смотка пробігу по закону прирівнюється до підробки документів (по суті, це так і є, одометр – це електронний документ) і карається законом позбавленням волі.
У Польщі та Прибалтиці (Литва, Латвія) смотка пробігу на авто широко практикується.
Тому вибираючи авто з Німеччини можна бути на 100% впевненим, що пробіг там оригінальний.

питання:

Я вирішив, хочу купити і пригнати авто з Європи. Що робити далі? Які етапи процесу і скільки це все звичайно займає часу?

какие дополнительные расходы меня ожидают кроме покупки самого автомобиля и растаможки Как мне полностью просчитать весь бюджет

відповідь:
Якщо максимально коротко, то процес виглядає приблизно так:

  • вибір машини – цей етап займає 1-2 дні, шукаємо в Україні через інтернет. Я обзваниваю всі підходящі варіанти і з’ясовую деталі стану і документів по машині. Потрібно вибрати мінімум 2 варіанти – основний і запасний;
  • плануємо транспорт і виїжджаємо (разом, або я один за вашим бажанням)
  • прибуваємо на місце, оглядаємо машину, перевіряємо, купуємо, оформляємо документи;
  • Після оформлення відправляємо брокеру в Україні скан. копії документів (через інтернет). Коли ми будемо на кордоні, нам необхідно мати оформлену попередню декларацію (ПД) і внесену на реквізити митниці суму податків по автомобілю;
  • перетинаємо кордон (від 4 до 30 годин, бувають великі черги). Після перетину кордону у вас 10 днів до прибуття в пункт митного оформлення (термінал) за місцем реєстрації;
  • розмитнення – машина ставиться на термінал (стоянка) на 1-3 дні, документи по машині передаються митному брокеру, який працює з митницею і, власне, робить всю документальну роботу по розмитненню.
    Також згідно із законом необхідно робити сертифікацію автомобіля (отримати сертифікат відповідності) – 1 день. Цей документ потрібен в МРЕВ для постановки авто на облік. Його можна зробити як до, так і після розмитнення. Зазвичай зручніше робити до.
    Після цього ви їдете в МРЕВ з пакетом документів і ставите машину на перший облік.

питання:

Скільки коштують ваші послуги, що входить в цю ціну?

Відповідь: вартість послуги “покупка і пригін авто з Європи” становить 400 євро + 50% від торгу на авто (від суми отриманої знижки у продавця).
Що включає в себе дана сума:

  • вибір авто в Європі

Консультації на вибір, аналіз знайдених вами варіантів, пошук і пропозиція альтернативних варіантів машин, зв’язок з продавцями – дзвінки, листування, уточнення всіх технічних деталей по автомобілю, запит додаткових фотографій, узгодження питань по документам, узгодження дати огляду, резерв автомобіля до приїзду;

  • виїзд і огляд машини на місці

перевірка кузова, вимірювання товщини лакофарбового покриття, комп’ютерна діагностика електронних систем, діагностика двигуна, коробки передач, оцінка стан оптики, скла, салону, ходової і т.д. Тест Драйв.

  • контроль правильності оформлення документів при покупці авто;
  • оформлення документів на повернення ПДВ;
  • перегін машини з Німеччини в Україну;
  • допомога в проходженні митного оформлення при перетині державних кордонів Польщі та України;
  • по приїзду – допомога в отриманні сертифікату Евро5, по процесу розмитнення, з експертизи ринкової вартості, по реєстрації в МРЕВ і т.д .;
  • допомога в поверненні ПДВ з Європи.

Додаткові витрати на поїздку:

  • дорога Україна – Німеччина – 90-150 євро (1 чол.);
  • оформлення документів в Німеччині на покупку і експорт авто – 130-250 євро (страховка на авто, податки, номера, тимчасовий техпаспорт, експортна декларація);
  • паливо – 100-200 євро (залежить від міста в Німеччині і витрати);
  • зупинки в дорозі на відпочинок в готелях – 100-150 євро;
  • платні автобани в Польщі – 12-15 євро.

питання:

Які додаткові витрати мене чекають крім покупки самого автомобіля і розмитнення?

Відповідь: Різних статей витрат в процесі дійсно багато, але всі вони не істотні.
Отже, по порядку:

  • відповідь:  
    • сертифікація автомобіля (Євро 2) в Україні – 2300-3500 грн. (Обов’язкова процедура для постановки на облік);
    • послуги митного брокера – 6500. (Коливається по Україні від 200 до 600 $)
    • експертна оцінка вартості авто – 2500 грн .;
    • постановка на облік у МРЕВ – 3% -5% від митної вартості (пенсійний фонд, 3, 4 або 5 залежить від вартості авто);
    • оплата послуг МРЕВ при постановці на облік – 800-900 грн. (Укр. Техпаспорт, номера)

На цьому етапі процес завершується, і ви стаєте щасливим власником якісного європейського автомобіля і користуєтеся їм на втіху. Через рік авто може бути продано без сплати доп. податків.
У статті я постарався висвітлити найбільш поширені питання, які надходять від клієнтів.
Проте, передати всю інформацію і відповісти на абсолютно всі питання в одній короткій статті досить складно. До того-ж, кожен нові випадок в чомусь особливий, в чомусь не схожий на інші.
За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном
☎📞 +380504001028, Володимир
Портфоліо моїх робіт можна побачити тут:
https://www.instagram.com/everestbrok/



Залишити відповідь