Як розмитнити авто з Польщі в Україні у 2023 році?

Інструкція з розмитнення авто з Польщі

Багато громадян України у 2023 році вирішили повертатися з евакуації/тимчасової еміграції з Польщі та хочуть розмитнити польський автомобіль, який купили для переїзду в Україну. Даний алгоритм розмитнення ми розберемо від покупки авто, розмитнення та безпосередньо до реєстрації в МРЕВ.

1. Купівля авто у Польщі

Не слід вирушати за автомобілем на місцеві авторинки, як правило, на них орудують перекупники, які нічого хорошого Вам не продадуть. Найпопулярніші автомобільні сайти з продажу та купівлі Б/У авто в Польщі:

 • https://www.otomoto.pl
 • https://allegro.pl/dzial/motoryzacja
 • https://gratka.pl/motoryzacja/osobowe
сайт на котором можно купить авто для растаможки в УкраинеЯкби я хотів купити, пригнати та розмитнити автомобіль із Польщі, то я б діяв за наступним алгоритмом. Знайшов би заздалегідь тлумачного митного брокера в Україні для розмитнення авто з Польщі, підшукав би на наведених вище сайтах початковий перелік автомобілів і зв’язався з їхніми господарями, забронював би місце в недорогому готелі і вирушив би в дорогу одним із комфортабельних автобусів одного з Європейських маршрутів. .

Також зручно добиратися потягом інтерсіті. Цей поїзд їде до Польщі прямо з Києва, вирушаючи з Київського вокзалу о 6-й ранку і приїжджає до Польщі до міста Перемишль.

rastamozhka-avto-iz-polshi-6-q

2. Оформлення документів на авто у Польщі

Після пошуку відповідного варіанта автомобіля в Польщі починається процес оформлення автомобіля. Якщо Ви купуєте авто у приватної особи, то він може Вам просто виписати купчу від руки або на спеціальному бланку, якщо ж купуєте авто в салоні або фірми, то вони, як правило, виписують купчу на фірмовому бланку.
Якщо машина, яку Ви купили у Польщі, йде з поверненням ПДВ (ВАТ), Вам потрібно оформити і експортну декларацію. Також якщо у Вас є можливість оформити сертифікат про походження товару форми ЄВРО 1, тоді Ви ще зможете скористатися пільгою на мито. Якщо без сертифіката ЄВРО 1 мито буде 10, а якщо Ви зможете оформити сертифікат ЄВРО 1 на автомобіль, то мито вже буде 7,3 відсотка. Так на 2019 рік ця сума не дуже величезна, але все ж таки невеликий бонус є і тим більше, що щороку мито буде знижуватися.

Де оформити автомобіль у Польщі?

Після складання купчої (umowa kupna) Вам треба їхати в Ужонд (Urząd), де Вам оформлять довідку про зняття з обліку (Decyzja), карту поязду, тех. паспорт транзитний, транзитні номери і страховку.
Після проходження всіх формальностей, пов’язаних з купівлею і оформленням автомобіля, Вас чекає дорога в Україну. Варто відзначити, що автобани в Польщі платні, обмеження швидкості на автобані 140 км / ч.

 rastamozhka-avto-iz-polshi-2

Порядок перетину польсько-українського кордону на автомобілі під розмитнення.

Існує два варіанти.

 1. Ваш автомобіль з Польщі без повернення ПДВ.
  Вам потрібно стає в найлівішу колію і чекати своєї черги. Коли відкриється шлагбаум в Україні, Вам треба пройти прикордонний контроль і митні формальності, пов’язані з раніше оформилася попередньої декларацією, яку повинен заздалегідь оформити Ваш митний брокер за місцем вашої прописки. Коли всі формальності на кордоні пройдені, Ви їсте за місцем своєї прописки для фінальної розмитнення польського автомобіля.
 2. Ваш автомобіль з Польщі з поверненням ПДВ.
  Вам потрібно стає в найправішу колію, в одну чергу з фурами і проходити зважування. Прикордонний контроль вносить Вашу експортну декларацію, яку Ви оформили заздалегідь в митну базу і тільки після цього Ви можете заїхати в Україну, ну а про оформлення на українській стороні ми вже писали вище.

https://www.tamozhennyjbroker.kh.ua/wp-content/uploads/2016/11/rastamozhka-avto-iz-polshi-7-d

Якщо Ви маєте запитання по пригону і розмитненні автомобіля з Польщі, то можете задати їх у коментарях під цією статтею.
🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

Які документи потрібні для розмитнення авто з Польщі в Україну?

 1. купча (umowa kupna)
 2. технічний паспорт на автомобіль
 3. паспорт громадянина України
 4. карта поязду
 5. децізія (довідка)
 6. код ІПН
 7. ПД, яку оформляє митний брокер
 8. імпортна декларація, яку оформляє митний брокер
 9. сертифікат походження ЄВРО 1 (не обов’язково)
 10. сертифікат відповідності України (в польському техпаспорт не пишуть норму ЄВРО).
rastamozhka-avto-iz-polshi

Для отримання більш повної інформації наберіть нашим митним брокерам і вони дадуть відповідь більш детально з питання вартості і про загальний алгоритм розмитнення автомобілів.
☎📞 +380504001028Залишити відповідь